hakkımızda

Kasapoğlu İnşaat

1970’li yılların başında kerestecilikle iş hayatına başlayan kurucumuz Ali Kasapoğlu, 1973 yılında tamamladığı ilk konut projesiyle inşaat sektörüne kararlı bir giriş yapmıştır. İlerleyen yıllarda büyüyen Kasapoğlu İnşaat Almanya menşeili bir cıvata fabrikasına ortak olup, üretimini İtalya da devam ettirmiştir.
1980’li yıllarda konut projelerine, iş merkezi projelerini de ekleyen ve 1990 yılında Bursa Kent Meydanında Kasapoğlu İş Merkezini, 1995 yılında da Beyazıt Caddesinde Kasapoğlu Plazayı yapan Kasapoğlu İnşaat günümüze kadar 10.000 adet konut teslim etmiştir. 1999 depremini en ufak bir hasar almadan atlatmıştır. Deprem sonrası kamu kurumları tarafından denetlenen projelerimizden hiçbirinin “olumsuz” rapor almaması, hem müşterilerimiz hem de bizim için bir sevinç ve gurur kaynağı olmuştur.
Son yıllarda inşaat sektörünün “daha çok” mantığından “daha kaliteli” mantığına geçiş yaptığını görmekteyiz. Kasapoğlu İnşaat bu konuda öncü firmalardan biri olup, küçük metrekarelerde büyük mutluluklar sloganıyla projelerine devam etmektedir. 2015 yılı itibariyle Bursa nın Ticari ve Sanayi ağır ticaret merkezi olmasından dolayı, Projelerini Konut Projelerinden Ticari ve Sanayi Projelere kaydırmıştır.
Yapmış olduğumuz Betonarme binalar 100 yıl ömrü olan binalardır. Yaptığımız binaların 100 yıl sonrasını düşünerek üretilmediği takdirde 30 yılda bir Kentsel Dönüşüm adı altında yenileneceğine inanıyoruz. Biz Kasapoğlu İnşaat olarak torunlarımızın torunlarına güzel bir gelecek bırakmayı vaat ediyoruz.

Mİsyonumuz

Projelerimizde, ilk aşamadan teslim sürecine kadar geçecek süreç için tüm ayrıntıları belirleyerek hedefler doğrultusunda ilk günkü disiplinle, tecrübelerimizi deneyimlere dönüştürerek müşterilerimizin taleplerini en etkin biçimde karşılamayı, satış sürecinde ve gerekse teslim sonrasında oluşacak talep ve ihtiyaçlarınıza en uygun ve kalıcı çözümü sunmaya çalışarak yenilikçi çözüm odaklı ve iş bitirici olmaktır.
Müşterilerimiz İçin; Güvenliğin, konforun, kalitenin ve estetiğin bir arada bulunduğu konutlar ve yapılar üretmek. Yeşilin ve doğanın olabildiğince korunduğu yaşam alanları yaratmak. Yaratılan bu alanları kuşaklar boyu kullanacak müşterilerimizin, olabilecekleri en üst seviyede memnuniyetini sağlamak. Çalışanlarımız İçin; Çalışanlara karşı adaletin ve sağduyunun hakim olduğu, yenilikçi fikirlerin desteklendiği, başarı hedeflerinin açık ve net olarak ortaya koyulduğu ve hedeflere ulaşma mertebesinde ödüllendirildiği, çalışılmaktan mutluluk ve gurur duyulan bir kurum olmak. İş ortaklarımız İçin; Dürüstlük, doğruluk ve güven üzerine kurulu, uzun dönemli çözüm ortaklıkları kurarak, karşılıklı kazancın gözetildiği, adil bir çalışma anlayışı oluşturmak ve sürdürmek.

Vİzyonumuz

Var olan değerleri kullanarak, geleceği inşa etmek.

BaŞkandan Mesaj

1

Kasapoğlu İnşaat’ı tanıtabilir mİyİz?

Biz 45 yıllık bir firmayız. Uzun yıllardır inşaat ve konut yapıyoruz. Bu 45 yılda yaklaşık 10 bine yakın konut teslimatı gerçekleştirdik. Konutun yanında birçok iş merkezi de yaptık. Artık konut işinden çıkıp biraz daha ticari yapılara iş merkezlerine önem vermek istiyoruz.

2

Neden böyle bİr düşüncenİz var ?

Çünkü konut işi bize göre inşaat sektörünün başlangıç noktası. Ve her işe başlayan konuttan başlıyor. Biz zaten 45 yıldır yapıyoruz artık daha farklı yerlerde olmak daha farklı projeler üretmek istiyoruz. Konut projelerimiz de devam edecek ama bunu mümkün olduğunca minimize etmeye çalışıyoruz. Daha çok ticari ve sanayi binalarına ağırlık vermeye çalışıyoruz.

3

Bursa bİr sanayİ şehrİ. Sanayİ şehrİne yakışacak bİnalar mevcut mu sİzce?

Bursa sanayi şehri ama maalesef sanayilerimiz gerek yol, gerek bina, gerek garaj ve gerekse de sosyal alan açısından oldukça yetersiz. Doğru ve başarılı işler çıkartmak istiyorsak rahatça çalışabileceğimiz sanayi alanlarına ihtiyacımız var. Bursa’nın OSTİM ve İSTOÇ tarzında sanayi sitelerine ihtiyacı var. Sanayicinin iş adamının rahatlıkla çalışabileceği, ticaretlerini genişletebileceği ve sadece iş adamına değil personelinin de mutlulukla çalışabileceği alanlar üretmemiz lazım. Bu noktada Bursa'da yapılacak çok iş var.